PIT 37 druk

Tagi

zapłata podatku pit 2016

do kiedy rozliczenie roczne 2016

darmowy program pit 2016

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Kiedy należy zapłacić podatek dochodowy za 2017 rok?

 

Rozliczenie roczne 2017 ma na celu obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego, które ma obowiązek uregulować podatnik. W zależności od sytuacji, po dokonaniu wszystkich niezbędnych obliczeń, może okazać się, że wystąpiła nadpłata lub niedopłata podatku dochodowego od osób fizycznych. Nadpłata ma miejsce wtedy, gdy suma zaliczek na podatek, które zostały pobrane w trakcie danego roku, jest wyższa od faktycznej kwoty podatku, jaką podatnik powinien odprowadzić na konto urzędu skarbowego. Niedopłata powstaje, gdy sytuacja jest odwrotna – suma zaliczek jest niższa od podatku, jakim zostały obciążone dochody osiągnięte przez podatnika.

Jeżeli okaże się, że w pit 2017 otrzymaliśmy niedopłatę będziemy musieli uregulować powstałe zobowiązanie podatkowe. Podatek dochodowy trzeba wpłacić na konto urzędu skarbowego w określonym terminie. Termin ten jest zależny od rodzaju formularza, na którym rozliczane są dochody. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28) trzeba opłacić do 2 lutego 2018 r., natomiast podatek progresywny (PIT-36 i PIT-37), podatek liniowy (PIT-36L), ryczałt od dochodów kapitałowych (PIT-38) oraz ryczałt od odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych (PIT-39) do 30 kwietnia 2018 r. Wszystkie druki PIT można wypełnić wykorzystując bezpłatny program pit 2017.

Ponieważ wskazane powyżej daty są też ostatecznymi terminami złożenia poszczególnych formularzy podatkowych, wiele osób zastanawia się, czy wcześniejsze dostarczenie wypełnionej deklaracji do urzędu wymaga także wcześniejszego opłacenia podatku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, złożenie zeznania przed terminem nie powoduje powstania obowiązku wcześniejszego uregulowania zobowiązania podatkowego. Oznacza to, że możemy np. złożyć PIT-37 na początku marca, a podatek dochodowy opłacić dopiero 30 kwietnia. Istotne jest jednak, aby podatek nie został wpłacony później niż 2 lutego/30 kwietnia, gdyż spowoduje to naliczenie ustawowych odsetek za zwłokę.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37