PIT 37 druk

Tagi

pit 2016 kiedy 75% podatek

pit 2016 program do rozliczania dochodów

poprawne rozliczenie PIT za 2016

pit 37

instrukcja pit 37

pit 37 instrukcja

pity 2016

druk pit 37

pit 37 druk

pit-37 druk

pit-37 interaktywny

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Kiedy podatnik płaci 75% podatek?

 

                Obowiązkiem każdego podatnika jest rozliczenie wszystkich uzyskanych przychodów, które podlegają opodatkowaniu. W zeznaniu rocznym nie trzeba wykazywać dochodów, które zostały zwolnione z opodatkowania oraz dochodów, od których został zaniechany pobór podatku dochodowego. Wypełniając rozliczenie PITY 2017 r. trzeba mieć na uwadze, że niewykazanie pełnej kwoty przychodu/dochodu, od którego powinien zostać naliczony podatek dochodowy od osób fizycznych, może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Zryczałtowana 75% stawka podatkowa nazywana jest także stawką sankcyjną. Tak wysoki podatek jest pobierany w momencie, gdy fiskus jest w stanie udowodnić, że podatnik nie ujawnił wszystkich osiągniętych przychodów w pit 2017. Podstawę do naliczenia 75% podatku stanowi nadwyżka wydatków nad uzyskanymi przychodami. Stawka jest stosowana tylko wtedy, gdy nie jest możliwe ustalenie wysokości przychodu uzyskanego przez podatnika oraz źródła, z którego ten przychód pochodził. W momencie, gdy ustalenie źródła i wysokości nieujawnionego przychodu jest możliwe, zastosowanie znajduje stawka podatkowa właściwa dla danego źródła.

Obciążenie nieujawnionego przychodu 75% podatkiem ma miejsce po przeprowadzeniu kontroli przez organ skarbowy. Zazwyczaj kontrola jest przeprowadzana w momencie, gdy podatnik:

  • dokonał zakupu nieruchomości lub ruchomości o znacznej wartości, a jego ujawnione dochody nie są wystarczające do pokrycia kosztów tego zakupu,
  • dokonał zakupu nieruchomości lub ruchomości, mimo że nie wykazał żadnego dochodu do opodatkowania,
  • prowadzący działalność gospodarczą wykazuje niskie dochody/przychody i kupuje prywatnie ruchomości lub nieruchomości o znaczącej wartości,
  • prowadzący działalność gospodarczą wykazuje straty, a mimo to dokonuje prywatnie zakupów o znaczącej wartości.

Aby uniknąć kontroli i związanego z nią stresu, najlepiej nie uchylać się od obowiązków podatkowych. Jak powszechnie wiadomo, podatków nie da się uniknąć, dlatego zamiast kombinować lepiej poprawnie wypełnić rozliczenie roczne w pity 2017 program - pit-37 interaktywny druk.

 

A po więcej ciekawych artykułów zapraszamy do serwisu PIT 37 INSTRUKCJA. Tutaj zawsze aktualne wzory i instrukcje dotyczace wypełniania druków PIT 37 i innych formularzy podatkowych.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37