PIT 37 druk

Tagi

formularz PIT-37 jak odliczyć kwotę wolną

kwota wolna od podatku w pit 2016

pity 2016

pit 37 druk

instrukcja pit 37

wzór pit 37

pit 37

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Komu przysługuje kwota wolna od podatku?

 

Kwotą wolną od podatku nazywana jest kwota dochodu, od którego nie jest pobierany podatek dochodowy od osób fizycznych. Zwolnienie przysługuje jedynie osobom, które wypełniają jako roczną deklarację podatkową formularz PIT-37 lub PIT-36, czyli podatnikom, którzy odprowadzają od osiągniętych dochodów podatek progresywny. Nazwa tego typu podatku wynika ze wzrostu stawki podatkowej wraz ze wzrostem dochodu do opodatkowania.

Aktualnie obowiązująca skala podatkowa została przedstawiona w poniższej tabeli:

 

wysokość dochodu do opodatkowania

stawka podatku

do 85 528 zł rocznie

18% - 556,02 zł

powyżej 85 528 zł rocznie

14 839 zł + 32% od nadwyżki ponad 85 528 zł

 

Kwota dochodu zwolnionego z opodatkowania wynosi w pity 2017 3091 zł. Jeżeli od dochodu do opodatkowania odejmiemy tę kwotę, to wysokość zobowiązania podatkowego zmniejszy się o 556,02 zł.

Podatnicy, których roczny dochód nie przekroczył 3 091 zł często nie wiedzą, czy powinni składać w urzędzie skarbowym rozliczenie roczne. Wątpliwości wynikają z tego, że nie muszą oni opłacać podatku dochodowego. Trzeba pamiętać, że niski dochód nie zwalnia z obowiązku rozliczenia się z fiskusem. Ponieważ w przypadku podatku progresywnego zaliczki na podatek są pobierane co miesiąc, podatnik powinien złożyć zeznanie, aby uzyskać zwrot podatku pobranego w formie zaliczek.

Do poprawnego wypełnienia deklaracji podatkowej warto wykorzystać darmowy program PIT 2017 (pit-37 interaktywny druk). Wygenerowanie wszystkich niezbędnych formularzy w programie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż samodzielne wypełnianie papierowych druków PIT. Dzięki temu, że większość obliczeń jest wykonywana przez program, możemy mieć pewność, że nie popełniliśmy błędów i poprawnie obliczyliśmy kwotę nadpłaconego podatku. Dużą zaletą programu jest też możliwość wysłania e-deklaracji, co pozwala na rozliczenie się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z domu. Program można ściągnąć u nas, oczywiście bezpłatnie, do czego zachęcamy.

 

PIT 37 druk - Twoje źródło wiedzy na temat wypełniania PIT-ów. Instrukcja, wzór, informacja dotycząca druku PIT 37 i innych formularzy w jednym serwisie.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37