PIT 37 druk

Tagi

deklaracja pit 2016 jaki identyfikator

formularze PIT 2016 jak wypełnić

darmowy program do pitów 2016

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Jaki identyfikator podatkowy wpisać w deklaracji PIT ?

 

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od 1 września 2011 r., istnieją dwa rodzaje identyfikatorów podatkowych:

  • Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP),

  • numer PESEL.

Podatnicy mają obowiązek podania właściwego identyfikatora, gdy wypełniają formularze PIT 2017. Identyfikator należy wpisać w prawym górnym rogu każdego druku podatkowego. W przypadku rozliczania się wraz z małżonkiem, konieczne jest także podanie identyfikatora małżonka.

Pole, w którym trzeba podać właściwy numer identyfikacyjny, jest polem obligatoryjnym. Oznacza to, że jego wypełnienie jest obowiązkowe. Deklaracja pit 2017 bez identyfikatora będzie musiała zostać skorygowana. W momencie, gdy identyfikator został wpisany z błędem urząd skarbowy również będzie wymagał od podatnika złożenia korekty.

Z numeru PESEL korzystają podatnicy będący osobami fizycznymi, objętymi rejestrem PESEL, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług (VAT). Natomiast NIP posługują się podmioty objęte obowiązkiem ewidencyjnym, które nie spełniają powyższych warunków. Zaliczamy do nich:

  • osoby fizyczne objęte rejestrem PESEL, które prowadzą działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług,

  • płatników podatków,

  • płatników składek na ubezpieczenie społeczne i/lub ubezpieczenie zdrowotne,

  • osoby fizycznie nieobjęte rejestrem PESEL, które zgodnie z odrębnymi przepisami są podatnikami,

  • osoby prawne, jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, a także inne podmioty, które zgodnie z odrębnymi przepisami są podatnikami.

Aby uniknąć błędów i mieć pewność, że wszystkie pola obligatoryjne zostały wypełnione, najlepiej wykorzystać do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego program do pitów 2017. Jest to darmowa aplikacja komputerowa, które przeprowadzi nas przez proces rozliczania się z fiskusem krok po kroku, a także umożliwi wysłanie deklaracji w formie elektronicznej.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37