PIT 37 druk

Tagi

podatek liniowy rozliczenie PIT 2016

zeznanie roczne 2016 jakie ulgi

pit 2016 program do rozliczeń

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Z jakich ulg można skorzystać rozliczając się na formularzu PIT-36L?

 

Rozliczenie PIT 2017 na formularzu PIT-36L składają podatnicy, którzy opłacają podatek liniowy, zwany też podatkiem płaskim. Podatek liniowy jest przeciwieństwem podatku progresywnego, charakteryzuje się stałą stawką podatkową, która nie zmienia się wraz ze wzrostem dochodu do opodatkowania. W związku z korzystną stawką, której wysokość wynosi obecnie 19%, ten rodzaj podatku jest uznawany za preferencyjny. W porównaniu do podatku progresywnego, opłacanie podatku liniowego może przynieść podatnikom korzyści w postaci obniżenia wysokości zobowiązania podatkowego.

Możliwość skorzystania z podatku płaskiego przysługuje podatnikom, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. O wyborze tego sposobu naliczania podatku dochodowego od osób fizycznych, trzeba poinformować urząd skarbowy w odpowiednim terminie, w przeciwnym razie konieczne będzie opłacanie podatku na zasadach ogólnych.

               W związku z tym, że korzystanie z podatku liniowego jest uznawane za preferencję, odliczenie ulg podatkowych jest mocno ograniczone. Przedsiębiorcy składający jako zeznanie roczne 2017 formularz PIT-36L mogą odliczyć jedynie:

  • ulgę abolicyjną – skierowaną do osób, które w trakcie 2017 r. uzyskiwały dochody za granicą i nie mogły podczas rozliczania zagranicznego dochodu skorzystać z metody zwolnienia z progresją,
  • ulgę na IKZE – umożliwiającą odliczenie od dochodu wpłat dokonanych w trakcie 2017 r. na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), wpłaty uwzględnione w rozliczeniu podatkowym powinny być udokumentowane dowodami wpłat, w przeciwnym razie odliczenie nie będzie możliwe.

Osoby korzystające, z którejś z powyższych ulg, muszą pamiętać o dołączeniu do deklaracji załącznika PIT/O. Formularz PIT-36L wraz z załącznikiem można wypełnić w pit 2017 program. Ponadto, podatnicy rozliczający dochody z zagranicy są także zobowiązani do wypełnienia załącznika PIT/ZG, który także można wygenerować i wysłać przy pomocy programu do pitów.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37