PIT 37 druk

Tagi

formularze PIT 2016 przez Internet

jak złożyć e-deklaracje 2016

rozliczenie przez Internet w PITy 2016 program

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Co musimy posiadać, aby złożyć e-deklarację?

 

Od kilku lat podatnicy mają możliwość złożenia rocznej deklaracji podatkowej za pośrednictwem sieci internetowej. Na początku przez Internet można było wysłać tylko, niektóre formularze PIT 2017, a dodatkowo konieczne było posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który służył do autoryzacji deklaracji.

Obecnie w formie elektronicznej można złożyć wszystkie najpopularniejsze druki podatkowe, a wymóg posiadania podpisu elektronicznego został zniesiony. Dzięki temu, możliwość wysłania deklaracji przez Internet stała się dostępna dla bardzo dużej grupy podatników.

Nie da się ukryć, że opcja dostarczenia wypełnionych formularzy do urzędu skarbowego, bez konieczności wychodzenia z domu, jest bardzo dużym udogodnieniem. Możemy w ten sposób zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Dlatego popularność tej formy rozliczenia się z fiskusem stale rośnie.

Składając e-deklaracje 2017 podatnik ma obowiązek podania następujących danych autoryzujących, które zastępują używany wcześniej podpis elektroniczny:

  • pierwszego imienia,

  • nazwiska,

  • daty urodzenia,

  • identyfikatora podatkowego (Numer Identyfikacji Podatkowej lub numer PESEL),

  • kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu rocznym za rok poprzedni.

Zgodność wszystkich powyższych danych jest niezbędna do przesłania rozliczenia elektronicznego. Jeżeli w ubiegłym roku nie osiągnęliśmy żadnego przychodu, należy w odpowiedniej rubryce jako przychód wpisać zero („0”). Osoby, które nie są w stanie wskazać właściwej kwoty przychodu, będą musiały złożyć zeznanie w tradycyjnej papierowej formie.

Jeżeli będziemy wypełniać e-deklarację po raz pierwszy, możemy skorzystać z darmowej aplikacji – PITy 2017 program, dzięki której w prosty sposób wygenerujemy wszystkie niezbędne formularze podatkowe oraz załączniki, jakie należy do nich dołączyć. Obliczanie wysokości zobowiązania podatkowego w programie jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ nie musimy sami wykonywać wszystkich obliczeń, większość z nich zostanie wykonana przez program, na podstawie wpisanych przez nas kwot.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37